Bank czy instytucja pozabankowa – gdzie lepiej wziąć pożyczkę?

Bank czy instytucja pozabankowa – gdzie lepiej wziąć pożyczkę?

W ciągu kilku ostatnich lat, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które mocno uprościły i skróciły cały proces otrzymania pożyczki, udziały sektora pozabankowego w rynku finansowym solidnie się zwiększyły. Tym samym firmy pożyczkowe stworzyły poważną konkurencję dla banków, a  klienci otrzymali całkiem bezpieczną alternatywę dla tradycyjnej metody pozyskiwania wsparcia finansowego w postaci kredytu. Poznajmy więc wady i zalety obu sposobów na otrzymanie dodatkowego zastrzyku gotówki, aby w chwili potrzeby dokonać korzystnego wyboru. 

Kredyt w banku

Udając się do banku po kredyt musimy uzbroić się w cierpliwość. To nie jest rozwiązanie szybkie ani wygodne. Na początku musimy uzbierać dokumenty, które poświadczają naszą zdolność kredytową. Później poświęcić swój czas na osobiste składanie papierów w banku oraz wypełnianie wszystkich niezbędnych formularzy. Po tych krokach zostaje nam tylko oczekiwanie na decyzję o udzieleniu kredytu lub odrzuceniu wniosku, jednak takie oczekiwanie może przedłużać się nawet na okres kilku tygodni. Powinniśmy także sobie zdawać sprawę z tego, że osoba, która widnieje się w jakiejkolwiek z baz dłużników, najprawdopodobniej nie dostanie wsparcia finansowego w banku. Poznaliśmy więc wady kredytu, nie możemy zapomnieć także o zaletach. Jednym z największych plusów takiego zobowiązania jest możliwość uzyskania dużej kwoty na dłuższy okres. Oznacza to, że osoba potrzebująca kilkunastu lub kilkuset tysięcy złotych na okres co najmniej 3 lat powinna się raczej udać do banku.  Dużym plusem będzie także możliwość  uzyskania w miarę atrakcyjnego oprocentowania.

Pożyczka w instytucji pozabankowej

Instytucja pozabankowa jest zdecydowanie o wiele przyjaźniejsza swoim klientom. Cały proces wnioskowania o pożyczkę jest prosty i szybki.  Niezbędne formalności możemy załatwić za pośrednictwem Internetu, w dowolnym miejscu na świecie. W razie pozytywnego rozpatrzenia wniosku, pożyczkę, na przykład taką jak pożyczka online w ratka.pl, dostaniesz nawet tego samego dnia. Jedyną wadą takiego rozwiązania są wyższe w porównaniu do banków koszty udzielenia zobowiązania. Wszystko dlatego, że firmy pożyczkowe ponoszą większe ryzyko utraty pieniędzy, ponieważ udzielają pożyczek z własnego kapitału. Więcej o źródłach finansowania firm pożyczkowej dowiesz się z artykułu: http://www.parkiet.com/artykul/1484984.html?p=1. Jednak nie zawsze powinniśmy przejmować się kosztami pożyczki. Jeśli jesteśmy nowymi klientami firmy, to możemy zaciągnąć pierwsze zobowiązanie całkowicie za darmo, w ramach promocji.  Oznacza to, iż pożyczając 1000 zł na miesiąc, po 30 dniach będziemy musieli oddać wyłącznie pożyczoną sumę.

Podsumowując…

Na wybór pożyczki pozabankowej  powinny zdecydować się osoby, którym zależy na czasie i wygodzie. Zaś kredytem bankowym powinny zainteresować się osoby, jakie poszukują dużych kwot  na dłuższy okres.

Previous Resort zdrowia pracuje nad nowelizacją trzech dużych ustaw
Next Zwrot nadpłaty podatku po korekcie PIT-36

About author

Może to Ci się spodoba

Problemy społeczne 0 Comments

50+ na rynku pracy. Bariery i korzyści z zatrudniania osób dojrzałych i starszych.

Osoby po pięćdziesiątce to na rynku pracy grupa szczególna. Dla niej organizuje się w ostatnich latach dużo programów aktywizujących, poświęca rozwiązania legislacyjne, mające zaowocować zwiększeniem zatrudnienia w tej grupie wiekowej.

Problemy społeczne 0 Comments

Warszawa wciąż mało przyjazna pieszym. To coraz ważniejszy element atrakcyjności miast

Młodzi ludzie coraz częściej chcą mieszkać w centrum lub w pobliżu centrum miast. Wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju miasta jest wskaźnik walkability, który opisuje, czy miasto jest przyjazne ludziom, czy zachęca do przemierzania go

Problemy społeczne 0 Comments

Osoby starsze powinny mieć większy dostęp do opieki stomatologicznej. Trzeba też wprowadzić karty seniora

Ponad 40 proc. Polaków powyżej 65 roku życia nie ma już żadnych zębów. Zdaniem lekarzy wynika to z niewłaściwej higiena jamy ustnej i braku regularnych konsultacji w gabinetach dentystycznych. Naczelna Rada Lekarska podkreśla, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź